WYDARZENIA

Bardzo bolą mnie oszczerstwa wobec Polski i Polaków

Nie mam żadnych wątpliwości, że sprawy dotyczące bolesnej historii muszą być rozpatrywane z należytym rozsądkiem, umiarem i szacunkiem dla wszystkich ofiar. Jednocześnie nie można być obojętnym na zniewagę i fakty.

Bardzo bolą mnie oszczerstwa wobec Polski i Polaków i nie mam żadnych wątpliwości, że w tych sprawach należy działać z godnością, rozsądkiem i stanowczo. Zachęcam do zapoznania się z całością petycji i informacjami, które wyjaśniają, dlaczego warto do niej dołączyć. Reduta wyjaśnia: „Jan Tomasz Gross w swoim tekście opublikowanym najpierw na łamach portalu „Project Syndicate”, a później na stronach internetowych niemieckiego pisma „Die Welt” napisał kłamstwa na temat Polaków, na temat naszej historii. Pomiędzy różnymi kłamliwymi stwierdzeniami znalazło się zdanie, w którym Gross stwierdza, że podczas II wojny światowej „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”. Jest to kłamstwo, które opiera się na fałszywych obliczeniach Grossa, niepotwierdzonych przez żadnego z poważnych badaczy. Co więcej – znając prawdziwe wielkości strat niemieckich w wojnie z Polską w 1939 roku odbiorca tego tekstu nabiera przekonania, że to Polacy są winni masowym mordom Żydów, w ilościach przewyższających niemieckie straty. W ten sposób Gross znieważył Naród Polski czyli popełnił przestępstwo opisane w Art. 133 Kodeksu Karnego.”

Polecam Państwa uwadze i zachęcam do podpisów pod petycją przygotowaną przez Redutę Dobrego Imienia – Polską Ligę przeciw Zniesławieniom. Aby podpisać wystarczy wejść na stronę: http://citizengo.org/pl/petycja-do-prokuratora-generalnego-w-sprawie-oszczerczych-wypowiedzi-jt-grossa

Magdalena Korzekwa / CitizenGO

Zobacz także
Z prac Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej
Życie każdego człowieka jest wartością podstawową i nienaruszalną

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status