WYDARZENIA

Po 1989 roku nie było tak brutalnej akcji propagandowej przeciwko Polsce

Potrzebna jest nasza, polską reakcja, na słowa niemieckiego polityka, komisarza UE Günthera Oettingera, który groził potrzebą wprowadzenia „nadzoru nad Polską”. To trudny problem, jednak bez wątpienia nie możemy milczeć w tej sprawie.

Polska Liga przeciw Zniesławieniom, wyjaśnia kontekst tych słów i szerzej sytuację, jaką obserwuje w mediach naszego sąsiada znad Renu: „Bez względu na to, jaki kto ma stosunek do nowego rządu w Polsce, czy głosował na PiS, czy na PO, jedno wydaje się pewne – nigdy w dotychczasowej historii stosunków polsko-niemieckich po 1989 roku nie było tak brutalnej akcji propagandowej przeciwko Polsce. Akcja ta ma wszelkie cechy zorganizowanej akcji zniesławień. (…) Ostatnio komisarz UE Gunther Oettinger powiedział w dn. 3.01.2016 na łamach Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung , że „…dużo przemawia za tym abyśmy aktywowali mechanizm praworządności i postawili Warszawę pod nadzorem. Dyrektor (w radiu lub TV) nie może być zwolniony bez podania powodów. To byłaby samowola. Im większa jest nasza troska aby publiczne radio mogło spełniać swoją funkcję a mianowicie informować bezstronnie obywateli, tym bardziej musimy wzmocnić niezależność organów regulujących”. Nie wiemy z jakich źródeł czerpie swą wiedzę na temat Polski komisarz Oettinger. W tych kilku zdaniach wykazał, że nic nie wie na temat prawdziwej sytuacji w Polsce, ale za to posuwa się do pogróżek przeciwko Polsce, mówiąc o „aktywowaniu mechanizmu praworządności” i postawieniu Warszawy pod nadzorem.”

Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się szerzej z treścią petycji oraz, jeśli tylko uznają to Państwo za słuszne, podpisania jej. Podaję jeszcze link do petycji:

http://www.citizengo.org/pl/32108-list-w-sprawie-slow-o-nadzorze-nad-polska

Na zakończenie dodam, że ten rok powinien być dla CitizenGO w Polsce i na świecie bardzo intensywny. Nie chcemy zmarnować żadnej możliwości wpływania na obronę życia, rodziny, wolności sumienia, wolności religijnej i innych wartości, które wypływają z godności człowieka. Pozdrawiam serdecznie i łączę wyrazy szacunku,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

Dyrektor CitizenGO Polska

Zobacz także
Wznieśmy wzrok ku górze, a serca ku niebu
Jestem Bożą pszenicą

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status