U NAS

Od planów do działania

Ostatnie przed wakacjami letnimi posiedzenie Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej odbyło się 27 czerwca 2016 r. w Głuszycy. Najważniejszą decyzją była uchwała o powołaniu nowego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie Zdroju.

Posiedzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą poprowadzoną przez ks. Sławomira Augustynowicza – diecezjalnego asystenta DIAK. Obradom przewodniczyła Pani prezes Magdalena Jarosz. Tematem dyskusji i ustaleń był m.in. projekt organizacji wielodniowego wydarzenia promującego wartościowe filmy. Ustalono roboczo, iż przegląd odbędzie się w dniach 17 – 23 października br. w kilku miastach, gdzie działają POAK-i zainteresowane pokazami filmów o przesłaniu chrześcijańskim. Omówiono także stan przygotowań do zaplanowanego na początek września br. diecezjalnego pikniku rodzinnego, który ma się odbyć w Ząbkowicach Śląskich. Debata dotyczyła również bieżące problematyki funkcjonowania DIAK i POAK-ów w kontekście planowanej na rok bieżący weryfikacji stanu członkowskiego oraz wręczania legitymacji członkowskich. Potwierdzony też został termin tegorocznych rekolekcji adwentowych dla członków i sympatyków AK, które odbędą się w dniach 9 – 11 grudnia 2016 r. Jak już wcześniej informowaliśmy w portalu AKCJA w Szczawnie Zdroju zawiązało się środowisko pragnące działać dla Kościoła w ramach Akcji Katolickiej. Dzięki dopełnieniu wszelkich formalności Zarząd DIAK mógł przyjąć szczawieński POAK, czego świadkiem była obecna na posiedzeniu Pani Żaneta Nukui – inicjatorka i animatorka naszego stowarzyszenia w Szczawnie Zdroju.

Zebranie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem księdza asystenta. Poprzednie posiedzenie Zarządu miało miejsce 7 czerwca 2016 r. w Głuszycy, następne zostało zaplanowane na 30 sierpnia 2016 r. w Ząbkowicach Śląskich.

Zobacz także
Inspiruje i integruje
Tragedia u początku Wielkiego Tygodnia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość