NAMYSŁY

Swój zwycięski znak roztacza, niebo ludziom otworzywszy

Oto są baranki młode, oto ci, co zawołali Alleluja! Dopiero przyszli do zdrojów, światłością się napełnili, Alleluja, alleluja! Już nam Paschą Tyś, o Chryste, Wielkanocną też ofiarą, Tyś Przaśniki nasze czyste dla dusz prostych z szczerą wiarą. O, Ofiaro niebios święta, Ty moc piekła pokonywasz, zrywasz ciężkie śmierci pęta. Wieniec życia nam zdobywasz. Chrystus piekło pogromiwszy Swój zwycięski znak roztacza, niebo ludziom otworzywszy Króla mroków w więzy wtłacza. Byś nam wiecznie, Jezu drogi, Wielkanocną był radością, strzeż od grzechu śmierci srogiej odrodzonych Twą miłością. Chwała Ojcu i Synowi, który z martwych żywy wstaje i Świętemu też Duchowi niech na wieki nie ustaje.

Jacek Gałuszka jako dominikanin, był kompozytor muzyki scenicznej oraz liturgicznej. Pracował jako duszpasterz Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”, następnie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Nowe Życie” w latach. Był też dyrektorem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w Krakowie oraz twórcą i pierwszym szefem Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach. Był zaangażowany w odnowę muzyki liturgicznej. Uczestniczył w przygotowaniu i napisał wstęp do popularnego śpiewnika dominikańskiego „Niepojęta Trójco”. Przed opuszczeniem zakonu komponował głównie utwory o tematyce religijnej. Jest autorem muzyki do wielu znanych pieśni. Od 1999 r. komponuje muzykę relaksacyjną i terapeutyczną,  prowadził tez działalność w branży mediów i reklamy, a następnie został instruktorem szkolenia psów. Pieśń „Oto są Baranki młode” pozostaje niezmiennie w zestawie utworów wykonywanych najczęściej w okresie wielkanocnym. Fenomenalnie oddaje przeżycia związane z liturgią Wielkiej Soboty…

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Nie bójcie się
Pomnik naszej woli do życia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status