WYDARZENIA

Upomnij się o prawo obecności Krzyża w przestrzeni publicznej

Wiadomość o decyzji sądu o usunięciu krzyża z pomnika św. Jana Pawła II we francuskiej miejscowości Ploërmel szokuje nawet tych Europejczyków, którzy nie należą do praktykujących katolików.

Przypomnijmy, że decyzją francuskiej Rady Stanu (odpowiednik NSA) z 25 października potwierdzony został werdykt sądu administracyjnego w Rennes z 2015 r., powołującego się na obowiązującą od 1905 r. ustawę o rozdziale Kościoła od państwa, o tym, że krzyż należy usunąć. Krzyż został uznany za „ostentacyjny symbol religijny”. W petycji kierowanej do przedstawicieli najważniejszych grup politycznych Parlamentu Europejskiego, EPP i ECHR, sprzeciwiamy się usuwaniu krzyża z przestrzeni publicznej oraz przypominamy o chrześcijańskich korzeniach Europy. Powołujemy się na słowa jednego z oo. założycieli zjednoczonej Europy i jednocześnie kandydata na błogosławionego, Roberta Schumana, który mówił, że „demokracja będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale. Demokracja antychrześcijańska byłaby karykaturą zmierzającą do pogrążenia się w tyrani, lub w anarchii.”

Protestujmy przeciwko wyrzucaniu Krzyża z przestrzeni publicznej podpisując petycję dostępną pod poniższym linkiem. Zachęcajmy do przesłania tego linka Państwa znajomym oraz do udostępnienia go w mediach społecznościowych:

http://www.citizengo.org/pl/pc/111178-bronimy-krzyza-na-pomniku-sw-jana-pawla-ii-we-francji

Ewa Senkowska – CitizenGO
Zobacz także
Bieg do Serca
Młody Mesjasz

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status