U NAS WYDARZENIA

Rekolekcje liderów Akcji Katolickiej

Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznych międzydiecezjalnych rekolekcjach skierowanych do liderów Akcji Katolickiej, skupionych w naszych strukturach każdego poziomu. Jak bardzo potrzeba nam poczucia więzi szeroko rozumianej wspólnoty, ludzi odpowiedzialnych za powierzone nam dzieło, ale też jednego kierunku w różnorodności podejmowanych działań, pokazały ubiegłoroczne spotkania rekolekcyjne. Dlatego też, z wielką radością podejmujemy kontynuację tej formy naszego rozwoju i umocnienia.

Zaplanowane na ten rok rekolekcje odbędą się w czterech miastach Polski – Zakopanem, Sobótce k. Wrocławia, Gnieźnie oraz Kodniu.  W każdym z nich oczekujemy na liderów Akcji Katolickiej z około dziesięciu  diecezjalnych instytutów. Cały cykl spotkań rekolekcyjnych, z tematem przewodnim „W kościele nie ma bezrobocia”, poprowadzi ks. dr Sławomir Augustynowicz – Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej.

Jednocześnie pragnę poinformować, że poczyniono drobne przesunięcia w przypisaniu DIAK-ów do miejsc rekolekcyjnych. Uwzględniliśmy sugerowane dogodniejsze dojazdy a jednocześnie możliwości noclegowe poszczególnych miejsc. Szczegółowy podział oraz informację o przyjmowaniu i terminach zgłoszeń znajdziecie Państwo w załączonym planie rekolekcji. Pamiętajmy jednak, że można skorzystać z indywidualnego uzgodnienia zmiany miejsca i terminu, tak aby każdy chętny mógł uczestniczyć w spotkaniach rekolekcyjnych.

Podobnie jak w roku poprzednim serdecznie proszę aby zgłoszenia udziału w rekolekcjach dokonywali Prezesi DIAK. Koszt rekolekcji dla wszystkich miejsc ustalono na jednakowy i wynosi 140,00 zł od osoby, pozostałe koszty pobytu pokryte zostaną ze środków ogólnokrajowych. Zachęcam jednocześnie by Zarządy diecezjalne, w miarę swoich możliwości również wspomogły podjęcie tej formacji.

Dobre przygotowanie tego przedsięwzięcia to także spore wyzwanie organizacyjne, dlatego też serdecznie proszę by zgłoszeń nie pozostawić na ostatni czas, a w miarę możliwości przygotowane imienne listy uczestników przekazać już podczas zaplanowanej na 3 lutego 2018 r. Rady KIAK.

Szczęść Boże!

Urszula Furtak – prezes KIAK

Zobacz także
Uśmiech Świętego
Święta patronka wyboru świętego papieża
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lut 1,2018 z 06:37

    […] rekolekcyjnych odbędzie się pod hasłem przewodnim „W Kościele nie ma bezrobocia”. Jak już informowaliśmy w portalu AKCJA, wszystkie ćwiczenia rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Sławomir Augustynowicz – asystent […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status