WYDARZENIA

Syn Królowej Śniegu

Anna samotnie wychowuje 6-letniego chłopca. Dziewczyna nie radzi sobie z rolą matki. Marzy o wyrwaniu się z szarej codzienności. Chce korzystać z życia, tak jak znajomi w jej wieku. Nie chce się też wiązać z zakochanym w niej do szaleństwa Kamilu.

Syna Marcina zostawia pod opieką gospodyni domu, w którym wynajmuje pokój. Spragniony matczynej miłości chłopiec, poczucie bezpieczeństwa i ukojenie odnajduje w fikcyjnej krainie bohaterów Hansa Christiana Andersena. Przechodząc przez furtkę do sąsiada, emerytowanego nauczyciela Kazimierza, trafia do świata baśni.

Film „Syn Królowej Śniegu” jest połączeniem tragicznej historii inspirowanej wydarzeniami z 2001 r., kiedy to matka zleciła kochankowi zabójstwo swojego syna oraz świata poetycko-baśniowego.  Oficjalny plakat filmu, na którym widać trzy postaci – kobietę, starca i dziecko – jest niezwykle tajemniczy i sugeruje, że wkraczamy do świata marzeń i fantazji. Lecz ten baśniowy, niezwykle liryczny wymiar zderzony jest z brutalną historią o dzieciobójstwie. Inspiracją dla scenarzysty były prawdziwe wydarzenia. W tym baśniowym świecie główną rolę gra Franciszek Pieczka –  wybitny aktor, który niedawno skończył 90 lat.  Tajemniczy ogród pana Kazimierza aż pachnie kwiatami. Z drugiej strony miejska dżungla – market, modna kawiarnia i klub nocny. Sceny w klubie krzyczą, choć aktorzy nie wypowiadają ani słowa.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Syn Królowej Śniegu”. Film wszedł na ekrany polskich kin tydzień temu.

Zobacz także
Miłość przychodzi powoli
Kochały Go miliony, mimo że wymagał

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status