NAMYSŁY

Chrystus jest światłością narodów

W święto Ofiarowania Pańskiego przynosimy do kościoła świece – gromnice, które potem zanosimy do naszych domów. To na wspomnienie przez Symeona, że Chrystus jest światłością narodów. W pobożności ludowej to święto nazywamy świętem Matki Bożej Gromnicznej. Myślę, że świeca niesie bardzo ważne przesłanie dla rodziców i pewno nie tylko dla nich.

Wiarę otrzymujmy w zalążku na początku naszego życia, naszej wędrówki życiowej. Na początku jest tylko ona. Później zapalają się inne światła i wartości, które niejednokrotnie rodzą w duszy człowieka zamieszanie. Wiara otrzymana w dzieciństwie często blednie, a nawet zapominamy o niej. Dlatego bardzo ważne jest świadectwo wiary rodziców, bliskich, krewnych i znajomych. Świadomość, że bez wiary nie dałoby się żyć w pełni i pełnią życia. Ważna jest modlitwa za dzieci, zwłaszcza wtedy kiedy wybierają świat bez Boga, i żyją tak jakby Boga nie było. To bardzo ważne, aby nie zapominać o modlitwie; modlić się za własne dzieci. I jeszcze jedna bardzo ważna świadomość w dzień Ofiarowania Pańskiego. Ten dzień Jan Paweł II uczynił dniem życia konsekrowanego. Dniem, kiedy szczególnie wspominamy osoby konsekrowane, czyli te, które swoje życie poświęciły bez reszty Bogu. Kochani Rodzice, kiedy wasze dziecko zdradzać będzie chęć pójścia za Chrystusem – „bardziej z bliska”, pozwólcie mu na to! Nie zabraniajcie swoim dzieciom takiej drogi, takiego powołania.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@diak.swidnica.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem rozważań ojca Ryszarda Bożka.

Zobacz także
Jesteś Miłosierdziem!
Noc rozjaśniona światłem Chrystusa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status