WYDARZENIA

Bibliodrama

Bibliodrama, to spotkanie ze Słowem, które opiera przede wszystkim na medytacji wybranego fragmentu Pisma św. Ponadto poprzez odegranie sceny biblijnej i utożsamienie się z bohaterami tekstu, uczestnik dochodzi do pogłębionej refleksji na temat Boga, drugiego człowieka i samego siebie.

Mimo iż, słowo „drama” kojarzy się z teatralnością, to Bibliodrama nie jest przestawieniem teatralnym, co więcej – nie jest wymagana żadna predyspozycja artystyczna. W odegraniu sceny chodzi przede wszystkim o przyjęcie perspektywy poszczególnych uczestników wydarzenia biblijnego, po to, by zobaczyć z innej perspektywy jaka relacja łączy mnie z Bogiem, bliźnim czy samym sobą. Kluczowym i najważniejszym momentem warsztatu, jest pogłębiona refleksja uczestników nad tym, co zadziało się w poszczególnych jego etapach, oraz dzielenie się w całkowitej wolności tym, jak Pan Bóg prowadził każdego z nich przez cały proces Bibliodramy i co pozwolił zobaczyć każdemu z osobna. W Bibliodramie: „Ewangeliczne spotkania” będziemy chcieli się zatrzymać nad fenomenem „Spotkania” w trzech jego wymiarach: spotkanie z samym sobą, Bogiem oraz drugim człowiekiem. Przez trzy dni będziemy przechodzili drogę Ewangeliczną, przyglądając się biblijnym spotkaniom. Zachętą i inspiracją do przejścia drogą właśnie tej Bibliodramy niech będą słowa Papieża Franciszka z Adhortacji Ewangelii Gaudium: „Osiągamy pełnię, gdy łamiemy bariery, a nasze serce napełnia się twarzami i imionami”.

„Ewangeliczne spotkania” to tytuł warsztatu Bibliodramy, który odbędzie się w dniach 15-17 maja 2015 r. w domu rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich. Informacje i zgłoszenia: informacje@rekolekcje.org – tel: 506353838. Koszt uczestnictwa (zamieszkanie, wyżywienie) wynosi 170 zł.

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Przeszłość spotka się z przyszłością
Boga trzeba słuchać bardziej niż ludzi

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość